Bronzéremért játszhat a magyar minifutball-válogatott a vb-n

A magyar minifutball-válogatott 3-0-ra kapott ki Romániától az egyesült arab emírségekbeli Ras al Khaimah-ban zajló világbajnokság elődöntőjében. Nagy Lajos csapata szombaton a Kazahsztán-Azerbajdzsán meccs vesztesével találkozik majd a bronzmérkőzésen.

A magyar minifutball-válogatott múlt héten pénteken 1-0-ra győzte le Portugáliát, vasárnap 2-1-es sikert aratott Líbiával szemben, kedden pedig Szerbiát múlta felül egy góllal a csoportkörben. Nagy Lajos csapata ezt követően a szerdai nyolcaddöntőben 3-0-ra verte Egyiptomot, végül a csütörtöki negyeddöntőben Szlovákiát is megverte 1-0-ra, ezzel az elődöntőbe jutott a világbajnokságon.

Kiváló iramban és óriási csatákkal indult a mérkőzés, a románok kapusa is gyakran lépett fel a támadásokkal. A magyar csapat jól védekezett, a románok távoli átlövésekkel próbáltak veszélyt teremteni, nem sok sikerrel. Egészen a 5. percig, amikor Ungur bombáját nem tudta védeni Tajti (0-1).

A 7. percben Kozó egyenlíthetett volna közvetlen közelről, de nem talált kaput. A magyar csapat a kapott gólt követően próbált feljebb lépni, letámadással megzavarni az ellenfelet. A románok sem adták fel a támadásokat, és továbbra is távoli próbálkozásokkal próbálták növelni az előnyt.

Nagy Lajos folyamatos cserékkel próbált frissíteni a csapaton, miközben továbbra is teljesen nyitott volt a mérkőzés. A 15. percben Csoszánszki lőtt a félpályáról, alig centikkel a bal kapufa mellé. Nem sokkal később Csoszánszki, majd Kiss is szabadrúgásból próbálkozhatott, de egyik sem talált utat a kapuba.

A 21. percben nagyot hibázott a románok kapusa, Győri a félpályáról azonban az üres kapu fölé emelt, óriási helyzet volt. A románok közben rövid időn belül két labdát is a stadion mögötti tengerbe lőttek. Újabb gól már nem esett a hátralévő időben, így egygólos román vezetéssel mentek a csapatok a szünetre – számolt be az Országos Minifutball Szövetség.

A második félidő elején gyorsan megduplázta az előnyt Románia: a magyar védelmi hibát a 27. percben Popa használta ki. Három perccel később ismét Csoszánszki próbálkozott, de védett a román kapus, majd Kövesdi lövését blokkolták. A 36. percben Tajti mutatott be nagy bravúrt, életben tartva még a reményeket. De nem sokáig, ugyanis a szöglet után a 37. percben Balogh lövése Popáról a jobb alsóba pattant.

Az utolsó tíz percben is támadtak a románok, ám Tajti nagyokat védett. A magyar kapus a most kapott három gól ellenére is esélyes a vb legjobb kapusa címre. A hajrára a legfontosabb kérdések sajnos eldőltek, de a magyar csapat nem adta fel. Újabb gól azonban már nem esett a meccsen, így a magyar válogatott 3-0-s vereséget szenvedett Románia ellen.

Nagy Lajos csapata szombaton a Kazahsztán-Azerbajdzsán meccs vesztesével találkozik majd a bronzmérkőzésen magyar idő szerint 15 órakor.

Ras al Khaima, világbajnokság, elődöntő, november 3.
Magyarország-Románia 0-3 (0-1)
Gólszerzők: Ungur (5.), Popa (27., 37)

A magyar válogatott csoportmérkőzései:

Magyarország-Portugália 1-0 (0-0)
Gólszerző: Barabás (46.)

Magyarország-Líbia 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Lovász (23.), Kiss (50.), ill. Bilal Mohammed (40.)

Magyarország-Szerbia 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Barabás (50.)

A nyolcaddöntőben:
Magyarország-Egyiptom 3-0 (2-0)
Gólszerzők: Dunai (9., 15.), Gamal (49., öngól)
Piros lap: Bakri (31.)

A negyeddöntőben:
Magyarország-Szlovákia 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Kiss (44.)

A világbajnokság ágrajza és a további mérkőzései a linkre kattintva érhetőek el.