Világbajnoki elődöntőbe jutott a magyar minifutball-válogatott

A magyar minifuball-válogatott 1-0-ra győzte le Szlovákiát az egyesült arab emírségekbeli Ras al Khaimah-ban zajló világbajnokság negyedöntőjében. Nagy Lajos csapata az elődöntőben Romániával találkozik majd pénteken magyar idő szerint 16.00-kor.

A magyar minifutball-válogatott múlt héten pénteken 1-0-ra győzte le Portugáliát, vasárnap 2-1-es sikert aratott Líbiával szemben, kedden pedig Szerbiát múlta felül egy góllal a csoportkörben. Nagy Lajos csapata ezt követően a szerdai nyolcaddöntőben 3-0-ra verte Egyiptomot, ezzel jutott a negyeddöntőbe a világbajnokságon. Már a kezdés előtt történt egy nem mindennapi eset, a Himnusz helyett ugyanis először az”Éjjel soha nem érhet véget” című számot kezdték el játszani a helyi szervezők, de szerencsére hamar korrigálták a hibát – számolt be az Országos Minifutball Szövetség

A válogatott a Szlovákia elleni mérkőzésen a Tajti – Nádasi, Kövesdi – Ladányi, Győri – Dunai összeállításban kezdett. Jól kezdte a mérkőzést a magyar csapat, Nadási és Ladányi is jó helyzetbe került, de kapura lövés nem lett egyikből sem. Az 5. percben Bozsoki lőhetett jó helyzetből, dekapu mellé ment a próbálkozás, majd Kiss lőtt fölé egy szabadrúgást.

A szlovákok a biztos védekezésre helyezték a hangsúlyt, míg a lelátón mindkét oldalon kitett magáért a maroknyi szurkolótábor. A 7. percben Kozó lövése után a szlovákok kapusa kívül ért kézzel a labdába, így a videobírózás után kiállították Feriancikot, így öt percet emberelőnyben játszott Nagy Lajos csapata.

A szlovákok cserekapusa, Pella viszont kiválóan védett, a rivális ölte az időt. Nádasi sem talált kaput jó helyzetben, így kivédekezték a szlovákok a hátrányt. Kuhajdik a hátrány végén még kicsit le is feküdt, hogy a szlovákok fel tudjanak lélegezni.

A folytatásban is a magyar válogatott dominált, a szlovákok lövésig sem nagyon jutottak el. A 21. percben Dunai sárga lapért cserébe állított meg egy szlovák kontrát, a szabadrúgás pedig Blazej lőtte kapura, de Tajti nagyot védett. Érezhető volt a feszültség a pályán.

A félidő végére a szlovákok is tudtak már veszélyes helyzeteket kialakítani, de gól nem esett, így 0-0-s eredménnyel mentek a csapatok a szünetre.

A második félidő elején a magyar kapus, Tajti próbálkozott meg félpályás bombával, de a szlovákok kapusa védeni tudott. A 27. percben Kövesdi távolról a kapufát találta el, a magyar csapat ott folytatta, ahol abbahagyta az első játékrészben. A másik oldalon Jurkemik veszélyeztetett, de ez is kapu fölé ment.

A 33. percben ismét Nádasi lőtt, de Pella ezt is védte. A szlovákok kontrákból próbáltak veszélyeztetni, nem sok sikerrel. Nem sokkal később egy szabadrúgás-kombinációt követően Csoszánszki lőtt, de kapu mellé. Mindenesetre bíztató volt a magyar csapat játéka ezúttal is.

A folytatásban is hatalmas taktikai csata folyt a pályán, mindkét csapat kereste a területet, majd Dunai lefordulása után védett hatalmasat Pella, míg a másik oldalon Bombicz lövése után kellett bravúrt bemutatnia Tajtinak.

A 44. percben tört meg a jég, Kozó szépen szolgálta ki Kiss Gábort a 44. percben, aki közelről okosan lőtt a kapuba (1-0).

A magyar gól után azonnal egy hatalmas szlovák ziccer maradt ki, így alig öt percet kellett még kibírni. A szlovákok átálltak a hat az ötözésre, de a magyar játékosok csúsztak-másztak a sikerért. Ennek pedig meg is lett az eredménye, Nagy Lajos csapata Szlovákiát is legyőzte és az elődöntőbe jutott, ahol Romániával találkozik majd pénteken magyar idő szerint 16.00-kor.

Ras al Khaima, világbajnokság, negyeddöntő, november 2.
Magyarország-Szlovákia 1-0 (0-0)
Gólszerzők: Kiss (44.)