Tóth Anna bronzérmet szerzett 100 méter gátfutásban az U23-as Eb-n

Tóth Anna bronzérmet nyert 100 méteres gátfutásban az espooi U23-as atlétikai Európa-bajnokság szombati versenynapján.

A magyar szövetség szombati beszámolója szerint az espooi U23-as atlétikai Európa-bajnokság harmadik, szombati versenynapján is szoríthattunk magyar fiataloknak döntőben. A legnagyobb izgalommal talán Tóth Anna 100 méteres gátfutó fináléját vártuk, amely a nap zárószáma volt a programban.

A DVTK kiválósága beváltotta a hozzá fűzött reményeket, és 12.97 másodperccel a harmadik helyen ért célba. Tigyi József kétszeres U20-as vb-bronzérmes tanítványa csupán 5 ezreddel maradt el az ezüstöt kiérdemlő olasz Elena Carrarótól (12.97). Az arany a tavalyi felnőtt Eb-bronzérmes, svájci Ditaji Kambundjinak járt, aki 12.68-cas U23-as Európa-bajnoki rekorddal nyert.

Ami még a döntőket illeti, Török Gergely 215 centivel a hetedik helyen végzett a férfi magasugróversenyben, melyben Guth Mátyás (205) a tizenharmadik pozícióban zárt, míg Doma Benedek kalapácsvetésben a 11. lett (68,40).

A nap folyamán taktikus, magabiztos futással döntőbe jutott 200 méteren Takács Boglárka (23.50) és finalista 400 m gáton Molnár Janka (57.27) is.

A tízpróbázó Gálpál Zsombor öt szám után 3750 ponttal a 15. helyen áll.

Rúdugrásban Nagy Marcell (505) a 20., Böndör Márton (490) a 24. lett. Női 1500 méteren K. Szabó Gabriella (4:31.46) a 27., Heffner Hédi (4:33.75) a 28. helyen zárt.

A Magyar Atlétikai Szövetség sportszakmai igazgatója, Scheidler Géza a nap végén úgy összegzett, hogy:

„Tóth Anna egy hónappal ezelőtt még a tizennegyedik volt az európai ranglistán, így reális célként a döntőbe jutást tűztük ki nála. Ezen a versenyen kitűnően helytállt. Bármennyire is kimagasló eredményei vannak, borzasztóan erős a 100 gátas mezőny, és ebben érmet szerezni: bravúros! Takács Boginak azt mondtuk, hogy ha maradt benne energia és szeretné magát megméretni 200 méteren, akkor lelke rajta. Molnár Janka pedig nem egészen százszázalékos állapotban, az Eb-n közérzeti problémáktól hátráltatva is bejutott a döntőbe az egyes pályáról. Örülünk, hogy holnap nekik is szurkolhatunk a legjobbak között.”

A magyar csapat négy éremnél tart az Eb-n. Pénteken Takács Boglárka 100 méteren ezüstöt, Molnár Attila 400 méteren, míg Németh Mátyás távolugrásban bronzot nyert.