Újra több, mint 10.000-en Magyarország legnagyobb félmaratonján!

Szeptember 10-én rendezte meg a BSI a 38. Wizz Air Budapest Félmaratont, Budapest legszebb, világörökségi épületeivel és panaromájával tarkított útvonalon.

Az esemény fő versenyszáma a félmaraton volt, ahol több, mint 8000 résztvevő várta óriási lelkesedéssel és motivációval a dudaszót. A félmaratoni táv kellemes futóidőben, 18-20 fokban rajtolt, reggel 8 órakor. A Wizz Air Budapest Félmaraton egyéni, félmaratoni távján 6500, a KOMETA Páros Félmaratonon 800, a Laufenn Trió Félmaratonon 900 lelkes amatőr és profi futó vett részt. Az indulók 94 országból és 770 hazai településről érkeztek Budapestre, hogy teljesítsék Magyarország legnépszerűbb félmaratoni futóversenyét adta hírül a BSI.

A szervezők számára külön megtiszteltetés volt, hogy idén a Félmaraton Magyar Bajnokság is az esemény keretein belül került megrendezésre.

Három kenyai futó hozta el az első három abszolút helyezést, gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratva, azonban a Magyar Bajnokságon induló profi férfi félmaratonisták csupán néhány másodperccel lemaradva értek célba. Hatalmas hajrában elsőként Lomb Ádám szakította át a célszalagot (1:04:57), másodikként Csere Gáspár ért célba (1:05:01) idővel, míg harmadikként Farkas Dárius Ádám futott át a célvonalon 1:08:45-al. A nőknél a győzelmet Nagy Julianna szerezte meg 1:18:23-el, őt követte Bakonyi Fruzsina 1:19:44-el, míg a dobogó legalsó fokára File Zita álhatott fel 1:20:25-el.

A mezőnyben ott volt – többek között – Manuel Jacoangeli Olasz-, és dr. Marjan Cencen Szlovén nagykövet, Robert Carey a Wizz Air elnöke, Ian Malin a Wizz Air alelnöke és pénzügyi igazgatója, Giacomo Pedranzini a KOMETA ügyvezető igazgatója is, és gyermeke születése után első félmaratonját futó dr. Bősz Anett, humán területekért felelős főpolgármester-helyettes is.

A művészvilágot Trokán Anna színésznő, Széphalmi Júlia a Madách Színház táncművésze és Bazsinka József Liszt Ferenc-díjas tubaművész képviselte.

A nap programja a családok Xlyem Lágymányos-kör 2300 méteres távjával folytatódott, akik szeretteikkel, gyermekeikkel álltak rajthoz, hogy közösen – sokszor kézen fogva és egymást támogatva – egy életre szóló élményt szerezzenek.

Az eseményt a Manna ABC 10 km-es futama zárta, ahol 1500 résztvevő állt rajthoz, akik hőségben, 32-34 fokban futottak.

Abszolút elsőként Gáll András végzett, 34:18-al, másodikként Silaghi Darius (34:38) ért célba, míg harmadikként Kelemen Péter futott át a célvonalon, 35:05-ös eredménnyel. A női kategóriában Filó Edit (39:05) lett az első, őt követte Mészáros Emma (40:01), a dobogó harmadik fokára pedig Virág Angéla (41:11) álhatott fel.

A 38. Wizz Air Budapest Félmaraton célba érkezőit minden versenyszámban egyedi befutóéremmel és a szponzoroknak köszönhetően gazdag befutócsomaggal várták a szervezők. A célba érés után kicsik és nagyok a Pázmány Péter Sétány árnyas zöldjében pihenhették ki magukat. Akik a futás mellett kikapcsolódásra vágytak, a kiállítók különböző programjain tölthették el kellemesen a vasárnapi napot.

A 38. Wizz Air Budapest Félmaraton újból karitatív célokat is szolgált: 5 millió Forintnyi adomány gyűlt össze, a Szent Márton Gyermekmentő Szolgálat, az Ökomenikus Segélyszervezet és a Suhanj! munkájának támogatására.