A BL-címvédő Szolnok és az OSC is kikapott Olaszországban

A címvédő Szolnok, valamint az OSC is kikapott Olaszországban a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportkörének szombati játéknapján.

A Szolnok decemberben hazai medencében 10-9-re legyőzte a nyolcszoros győztes Pro Reccót, de ezúttal több mint öt perc telt el, mire megszerezte első találatát. A második negyedben már hárommal is vezettek a hazaiak (5-2), de a magyar bajnok és kupagyőztes a harmadik szakaszban Aaron Younger vezérletével egyenlített (5-5).

Mivel az utolsó negyedben a Szolnok egyszer sem talált a hálóba, ezúttal nem lehetett esélye a győzelemre.

A továbbjutásról már biztosan lemaradó OSC az első, a második és a harmadik játékrészben is csak egy-egy gólt dobott a szintén olasz AN Brescia otthonában, így az utolsó felvonás előtt eldőlt a meccs (6-3). A magyar együttes végül négy találattal kapott ki.