Drámai csatában ismét dobbant a Fradi-szív Érden, Kovacsics Anikó 15 gólt szerzett

Újabb drámai mérkőzésen győzött a Fradi a legrangosabb európai kupasorozatban. A zöld-fehérek küzdöttek, harcoltak és három góllal 33-30-ra legyőzték a német Bietigheim együttesét a női kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének negyedik fordulójában. Kovacsics Anikó világklasszis teljesítményt tett le az asztalra, ugyanis 15 gólt szerzett. Helyszíni beszámoló.

Nehéz hét előtt áll a Fradi, mert a két Bajnokok Ligája találkozó között hét közben bajnoki rangadón Siófokon lép pályára. A zöld-fehérek keretéből ezúttal is a montenegrói Djurdjina Malovic és Bobana Klikovac, valamint Szikora Melinda hiányzott. Ott volt a keretben, de nem lépett pályára, a holland Danick Snelder. Két héttel ezelőtt értékes és fontos győzelmet aratott a Fradi a Bietigheim otthonában, akkor 28-25 lett a vége. Ilyen előzményeket követően léptek pályára a csapatok Érden.

FTC_Rail_Cargo_Hungaria_SG_BBM_Bietigheim02_Noi_kezilabda_BL_2018_2019

Az összecsapás elején volt egy drapéria az egyik kapu mögött: „Köszönöm a látogatást, Kovacsics! Adri” –, mint ismert hét közben a Fradi csapatkapitánya bement a kórházba a súlyos sérülést szenvedett kókai átlövőhöz, akinek Kovacsics Anikó a kedvenc játékosa.

Az első nyolc percet jól kezdte a német a csapat, ugyanis egy-két góllal vezetett az FTC ellen, de Háfra Noémi és Kovacsics Anikó révén a zöld-fehérek a 10. percben egyenlítettek (6-6). Ezután is a vendégek léptek el, de a Fradi visszajött. A 21. percben Schatzil Nadine góljával először vezetett a Fradi a meccsen (11-10). Ezután gyors gólváltások történtek, majd az első félidő hajrájában beindult a Fradi. Kovacsics Anikó révén egy 5-1-es sorozatot produkált, folyamatosan nőtt a két csapat között a különbség, a szünetig négy gólra elhúzott a Fradi (17-
13).

FTC_Rail_Cargo_Hungaria_SG_BBM_Bietigheim05_Noi_kezilabda_BL_2018_2019

A második játékrészt is jól kezdte a német csapat, fokozatosan dolgozta le a hátrányát. A 40.percben már 23-21 volt az állás. Ekkor a Fradi játéka, mind védekezésben, mind támadásban akadozott. Az utolsó negyedóra ismét elképesztő izgalmakat hozott. A 46. percben még két góllal vezetett a Fradi, majd két perccel később egyenlített a német együttes (26-26). Sőt tíz és fél perccel a vége előtt újra a vendégeknél volt az előny (26-27). A Fradi nem hagyta magát. A szenzációsan játszó Kovacsics Anikó mellett Háfra Noémi, Nerea Pena, Klivinyi Kinga és Schatzl Nadine is fontos gólokat szerzett, Bíró Blanka fontos szituációkban hárított, míg védekezésben Mészáros Rea hasznosan játszott. A hajrában tét nagysága és a küzdelem miatt többször is állt a játék. A végjátékban ezúttal is a Fradi jött ki a jobban. Bíró Blanka második alkalommal védett büntetőt – a legjobbkor – ezután a zöld-fehérek egy 4-0-s sorozattal ismét előnybe kerültek (30-27), majd a találkozó végéig meg is
őrizték a háromgólos előnyüket (33-30).

FTC_Rail_Cargo_Hungaria_SG_BBM_Bietigheim08_Noi_kezilabda_BL_2018_2019

A mérkőzés legjobbja, Kovacsics Anikó volt, aki tizenhét lövésből tizenöt gólt szerzett. A népszerű válogatott irányító mellett ismét meg kell említeni Háfra Noémi szenzációs teljesítményét is. A fiatal játékos, ezúttal hét gólt szerzett a mérkőzésen. A vendégek legeredményesebb játékosa a holland Antje Malestein volt hat találattal. Értékes győzelmet aratott a Ferencváros és a továbbjutás küszöbén áll a Bajnokok Ligájában.

Az FTC november 11-én a román CSM Bucuresti együttesét fogadja Érden.

Női kézilabda BL, D-csoport, 4.forduló:
FTC-Rail Cargo Hungaria – SG BBM Bietigheim 33-30 (17-13)
Érd, 2200 néző. V: Brkic, Jusufhodzic (osztrákok)

FTC: Bíró B. – Faluvégi 1, Pena 3, Kovacsics 15 (5), Mészáros R., Háfra N. 7, Schatzl Nadine 2
Csere: Szemerey (kapus), Hornyák D., Klivinyi 4, Lukács V., Márton 1
Vezetőedző: Elek Gábor

Bietigheim: Eckerle – Malestein 6, Van der Heijden 4, Naidzinavicius 5 (3), Visser 2 (1), Lauenroth 1, Braun 4
Csere: Salamakha (kapus), Kudlacz 5, Rozemalen, Schulze 3
Vezetőedző: Martin Albertsen

Kiállítások: 8, ill. 6 perc
Hétméteresek: 7/5, ill. 7/4