Hétgólos veszprémi siker a BL-ben

A Veszprém házigazdaként 28-21-re legyőzte Fazekas Gergő csapatát, a lengyel Orlen Wisla Plockot a férfi kézilabda Bajnokok Ligája csoportkörének ötödik fordulójában, csütörtökön.

A hazaiak keretéből Omar Jahja és Nagy Benedek hiányzott. A vendégeknél Filip Michalowicz, Marcel Sroczyk és Abel Serdio nem szerepelt, viszont ott volt a pályán az egyaránt „veszprémi múltú” Fazekas Gergő, Mirko Alilovic és Mirsad Terzic, valamint a korábbi szegedi Dmitrij Zsitnyikov.

(A veszprémi Agustín Casado;  fotó: MTI/Vasvári Tamás)

A hetedik percben a Veszprém már 5-2-re vezetett, ráadásul a Plock büntetőt hibázott. Gasper Marguc góljaival tovább növelte előnyét a házigazda, ezért Javier Sabaté, a lengyelek vezetőedzője – a bakonyiak korábbi trénere – időt kért. A játék képe ezután sem változott, a hazaiak pontosabban támadtak és hatékonyabban védekeztek, de a huszadik perctől a szünetig már nem nőtt tovább az előnyük- számolt be az MTI.

(A veszprémi Dragan Pechmalbec (b) és Fazekas Gergő (j – szemben); MTI/Vasvári Tamás)

A Plock némi meglepetésre 4-1-es sorozattal kezdte a második félidőt, így felzárkóztak mínusz kettőre. Tudatosan lassították a játékot, de minden hibájukat lerohanással és gyors góllal büntette a Veszprém, amely egy 6-1-es sorozattal a 44. percre eldöntötte a meccset (21-14).

(A veszprémi öröm; fotó: MTI / Vasvári Tamás)

Gasper Marguc hat, Mikita Vajlupov öt, Lukas Sandell négy góllal, Ignacio Biosca García tíz védéssel járult hozzá a sikerhez. A túloldalon Przemyslaw Krajewski hatszor talált be, Fazekas Gergőnek két lövése volt, de gólt nem szerzett.

A két csapat 11. egymás elleni BL-meccsén a Veszprém egy vereség és két döntetlen mellett nyolcadszor nyert. A négy győzelemmel és egy vereséggel álló bakonyiak egy hét múlva a spanyol bajnok Barcelona otthonában lépnek pályára a BL csoportkörében.

A Lengyel Kupa címvédője egyszer sem vezetett az egész mérkőzésen, és öt forduló után is pont nélkül áll a B csoportban.