Sebestyén Dalma ezüstérmet szerzett az Egyetemi Világjátékokon!

Tovább folytatódik a remek magyar szereplés a kínai Csengtunban zajló Egyetemi Világjátékokon.

Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség (MEFS) pénteki tájékoztatása szerint úszásban is megvan az első érem Sebestyén Dalma (SZE) révén az Egyetemi Világjátékokon Csengtuban!

Úszás

Egyetemista úszóink ma női 200 m vegyes döntőben és női 100 m pillangó reggeli selejtezőben és esti elődöntőben voltak érdekeltek. Sebestyén Dalma (Széchenyi István Egyetem) 200 méter vegyesen 2:13:44-es idővel ezüstérmes lett. Az első helyen az olasz Anita Gastaldi 2:12,74-es idővel, harmadik helyen pedig Caroline Theil végzett 2:14,28-as idővel.

(Sebestyén Dalma; fotó: MEFS)

Női 100 m pillangó selejtezőben Hatházi Dóra (Washington State University) 10. helyen 1:00:15-ös idővel, míg Sebestyén Dalma (SZE) 5. helyen jutott az elődöntőbe 59:65:00-ös idővel. Az elődöntőben Hatházi a 12. helyen végzett, Sebestyén pedig a 8. idővel jutott a holnapi döntőbe.

Atlétika

Női hétpróbában Szűcs Szabina (ELTE) képviseli hazánkat. Az első napi eredményei: 100 m gát – 14.24 mp, magasugrás – 1.65m, súlylökés – 11.43m, 200m – 25.05 mp. A következő versenynap távolugrás, gerelyhajítás és a 800 méteres futás vár még rá.

Férfi gerelyhajításban Kovács Noel (EKKE) 69.43-as eredményével a 14. helyen végzett.

Női 1500 méteren Heffner Hédi (SE) 19. helyen végzett 4:35.45-ös időeredménnyel, férfi 110 m gáton pedig Nagy Richárd (ELTE) 14.59-el a 20. helyen zárta a versenyt.

A férfi kalapácsvetés döntőjébe két magyar kvalifikálta magát. Czeller Gábor (TF) 70,33 m-es dobással a 7., Doma Benedek (BCE) 67,02 m-el a 10. helyen végzett.

Tóth Anna (ME) női 100 méter gát döntőjében volt érdekelt, ahova a 2. helyen kvalifikálta magát. Sajnos a döntőben elesett a 10. gát után, így nem tudta befejezni a versenyét.

Vívás

Férfi tőrözőinké volt ma az EVJ-n a pást, ahol Mihályi Andor (SE) a legjobb 16 között végzett. Benyus Attila (BME), Frühauf Benjamin (King’s College London) és Korom Erik (BGE) pedig a legjobb 32-ben búcsúzott a versenytől.

Evezés

A mai napon kezdetét vette az evezés is az Egyetemi Világjátékokon, Chengduban. Férfi kormányos nélküli kettes előfutamban Hopp Márton (BME) – Kerekes Krisztián (TF) 8. helyezést ért el (7:25.97), reményfutamban folytatják.

Női egypárevezős előfutamban Preil Vivien (TF) 8. helyezést ért el (8:13.26), így elődöntőzik. Férfi egypárevezős előfutamban Gerei Tamás Ágoston (TF) 13. helyezést ért el (7:34.19), reményfutamba jutott.

Férfi kettőpárevezős előfutamban Bácskai Máté (ELTE) – Szabó Márton (TF) 3. helyezést értek el (6:52.27), reményfutamba jutottak.

Női könnyűsúlyú kettőpárevezős előfutamban Fehérvári Eszter (SZE) – Szili Dorina (SZTE) 7. helyezést értek el (8:17.00), reményfutamban folytatják.  Férfi könnyűsúlyú kettőpárevezős előfutamban Furkó Kálmán (TF) – Szabó Bence (SZE) párosa 3. helyezést ért el (6:46.41) a reményfutamban folytatják.

Vízilabda

Férfi vízilabdásainknak ma a házigazda kínaiak ellen kellett bizonyítaniuk teltházas hazai nézőközönség előtt. Szerencsére a fiúk mind fejben, mind fizikailag ott voltak, így 19:7-re legyőzték Kínát. A következő meccs az USA ellen lesz augusztus 6-án és a tét a döntőbe jutás.