Késely Ajna és Sebestyén Dalma is ezüstérmet szerzett az Egyetemi Világjátékokon

Késely és Sebestyén a mai két érmes az Egyetemi Világjátékokon.

Az Egyetemi Világjátékok tizedik napján a vívás és az úszás utolsó napján is voltak magyar érdekeltségű versenyek – adta hírül a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség

Úszás

Az úszás negyedik, egyben utolsó versenynapján Késely Ajna (BGE) női 400 m gyorsban állt rajthoz, ahol nagy hajrában a 2. helyet szerezte meg a döntőben 4:09:50-es idővel, így ezüstérmes lett. Az első helyen a kínai Li Bingjie (4:08:38), a harmadik helyen pedig az olasz Antonietta Cesarano (4:10:49) végzett.

Női 200 m pillangóban Sebestyén Dalma (SZE) a 2. helyen végzett 2:09:12-es idővel, míg Hatházi Dóra (Washington State University) 4. helyen zárta a futamot (2:10:18). Az első helyen az olasz Antonella Crispino végzett 2:09:10-es idővel, a harmadik helyen pedig a japán Chiho Mizuguchi 2:09:65-el.

(Késely Ajna és Sebestyén Dalma; fotó: MEFS)

Vívás

A vívás utolsó versenynapján a Benyus Attila (BME), Frühauf Benjámin (King’s College London), Korom Erik (BGE) és Mihály Andor (SE) összeállítású férfi tőr csapat volt érdekelt 45:15 arányban vesztették el az olaszok elleni mérkőzést a 8-as táblán, így nem jutottak a legjobb négy közé.

Holnap, az Egyetemi Világjátékok záró napján helyi idő szerint 12:00-i kezdéssel a magyar férfi egyetemi vízilabda-válogatott döntőzik az olaszok ellen.